Nu är det dax att börja
Ja nu märks det att det börjar bli lite kallt och ruggigt ute, idag har jag tänt i kaminen för första gången sen i April tror jag. Det börjar bli lite mysig värme här inne nu :) Hundarna njuter och ligger framför kaminen och snozzar så gott.
Dagen har gått till att städa undan lite dammsugit och torkat golv, sen har jag varit på ÖB med mamma och kikat runt lite. Nu sitter jag här och funderar på vad jag ska äta men jag har ingen som helst motivation till att göra något. Får se hur jag gör det kanske får bli en smörgås till söndags filmen.
Har en lite rolig sak att berätta från igår när jag jobbade på Bogrens, massor med trevligt folk och människor ”läs killar” med mycket pengar att spela för. Haha jag fick frågan om jag ville gifta mig Haha! Sug på den karamellen Malin Karlsson :)


2009-09-29 at 17:55
vad mysigt! :)