Jag blir såå arg!
När man minst anar de så får man ett hugg i ryggen.. Eftersom mina stämplingsdagar är slut så får jag numera pengar från försäkringskassan och de innebär att man varje månad skickar in ett papper till dom och 2 veckor efter så får man sina pengar. Jag skickar in mina papper den 11 varje månad för att få pengar runt den 25 lagom så man kan betala sina räkningar..
Nu idag ringer min sambo och säger ”Malin ring snabbt till försäkringskassan och se om dom skickat tillbaka ditt papper också för jag hade glömt att fylla i datum”
Sagt och gjort, jag ringde och kvinnan på FK kollade igenom allting men hittade inget papper… Men dom har fått in sambons, hur går de ihop när det ligger i samma kuvert?? Så naturligt vis får jag inga pengar nästa vecka för jag måste skicka in en ny lapp.. Jag hatar denna data värld vi lever i, hur ska vi nu lösa alla räkningar och alla annat som hör dör till?! Dom kunde heller inte lova att dom kunde lösa det fortare heller….
Jag blir så arg och ledsen…… Helvetes jävla …….. (resten får ni lista ut själva)

2009-04-24 at 13:00
tänker på dig malin =)